Miesiąc kwiecień każdego roku jest obchodzony jako Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.

W ramach jego obchodów Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym i Osobom z Trudnościami w Komunikowaniu Się w Malborku oraz Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku zorganizowało w dniu 14 kwietnia na obiekcie sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji 

Bieg oraz Marsz Nordic Walking  „ Dla Autyzmu”.

 

 

 

Zawody otworzył starosta Mirosław Czapla, który podkreślił, że złoty medal należy się każdemu, kto ukończy bieg. Trasę 5 km przebiegł również burmistrz Marek Charzewski.


Jak sama nazwa imprezy wskazuje, było to nie tylko spotkanie sportowe, ale również wspaniały rodzinny piknik z mocą atrakcji dla dzieci – loteria, malowanie buziek, trampoliny, bańki mydlane, kiełbaski z ogniska i wiele innych.

W zawodach dla dorosłych udział wzięło około dwieście osób. Nieco mniej, bo 138 osób startowało w biegach dla dzieci. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody.

 
Triumfatorem biegu na 5 km wśród dorosłych z wynikiem 0:18:20 został Daniel Taras z 22 BLT Malbork, wśród pań pierwsza metę przekroczyła Ania Koziarska z Pułku Wsparcia Dowodzenia DWD PW w Elblągu (0:21:00).

W marszu Nordic Walking pierwszy zameldował się Zbigniew Gwizdała (0:33:06), z kobiet najszybciej przybyła Aleksandra Toporek z Przodkowo TEAM DEAF (0:39:16).

Osobną kategorię tworzyły małżeństwa. W biegu wystartowało 12 par, najszybsi byli Piotr i Aleksandra Różalscy z łącznym czasem 00:43:46.

 
Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Malborku pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom ,,które zaszczyciły nas swoją obecnością na III Pikniku Biegowym i Marszu Nordic Walking „DLA AUTYZMU”.
Szczególne podziękowania dla Starosty Powiatu Malborskiego Pana Mirosława Czapli , Burmistrza Miasta Malbork Pana Marka Charzewskiego , mjr Marcina Krajutowicza z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku , mł. bryg. Janusza Leszczewskiiego ze Straży Pożarnej w Malborku ,Pani Małgorzacie Kornej z SORW w Malborku, Pani Aleksandrze Kapejewskiej z MCKiE.
Dziękujemy również Paniom i rodzicom z Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku za ogromne zaangażowanie, poświecenie i rodzinną atmosferę. Podziękowania także dla licznych darczyńców i ludzi dobrej woli, dzięki którym mogliśmy zorganizować tak wspaniałą imprezę. Na koniec ogromne podziękowania dla zawodników, zarówno tych najmłodszych jak i dla tych starszych, dzięki wam Piknik Biegowy stał się doskonałą okazją do propagowania wiedzy nt. Autyzmu


Uczestnikom biegu i marszu gratulujemy wspaniałych wyników.

Zapraszamy za rok na IV edycje !!!

 

   

Materiał dzięki uprzejmości  Redakcji TVMalbork.pl

 

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości  CODZIENNEJ GAZETY INTERNETOWEJ 82-200.pl

 

Skontaktuj się z nami :

  

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym
i Osobom z Trudnościami w Komunikowaniu się
w Malborku
ul. Jagiellońska 79/82
82-200 Malbork


KRS: 0000005905

  

+48 881 305 254
spoamalbork@gmail.com

 nr konta : 58 1240 5400 1111 0010 7578 0882

Joomla Template - by Joomlage.com