1%

   Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały nam 1% swojego podatku.

 Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście !

 

Dzięki firmie PITax.pl w bieżącym roku możecie Państwo rozliczyć swoje zeznanie podatkowe online lub korzystając z darmowego programu.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki. 

Rozlicz PIT z PITax.pl    Rozlicz PIT z PITax.pl

 

Rozpocznij proste i szybkie rozliczenie podatkowe - zupełnie za darmo: rozlicz dowolne przychody - program obsługuje wszystkie druki PIT, odpowiedz na tylko proste pytania bez cytowania ustaw i języka prawnego, zapisz na dysku, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytoriumwyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

 

KRS 0000005905

 

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. 

 

 

 

Jak przekazać 1% podatku dla naszego Stowarzyszenia samodzielnie wypełniając PIT?

KROK 1. Wybór organizacji pożytku publicznego

Stowarzyszenie znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku pochodowego.
Numer KRS : 0000005905.

KROK 2. Wypełnienie zeznania rocznego PIT

Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1% dla Stowarzyszenia w roku 2012 jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L, PIT-38).

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłącenia w tym roku, w rubryce zatytułowanej "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpisujemy numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli KRS 0000005905.

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

 Podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie przez organizację pożytku publicznego pieniędzy z 1% (np. wskazać na konkretny cel). Przeznaczona jest na to specjalna rubryka "Informacje uzupełniające". (poz. 127, 129 – PIT-28, poz. 303, 305 – PIT-36, poz. 106, 108 – PIT-36L, poz. 124, 126 – PIT-37, poz. 59, 61 – PIT-38). Informacje te zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot.

 Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego (art. 45c ust. 5 ustawy o pdof). Informacje te przekazuje OPP urząd skarbowy. Zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 128 – PIT-28, poz. 304 – PIT-36, poz. 107 – PIT-36L, poz. 125 – PIT-37, poz. 60 – PIT-38).

KROK 3. US przekazuje pieniądze dla Stowarzyszenia

Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto Stowarzyszenia przekaże urząd skarbowy do lipca roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

Joomla Templates - by Joomlage.com